משחקי פריסל

משחקים » משחקי פריסל

פריסל טיקי
18/07/2010
פריסל טיקי
משחקים: 39098
3 כוכבים

פריסל טיקי הוא משחק פריסל מקורי מבחינה גרפית ורעיונות אך מלבד זאת הוא זהה..

פריסל מיוחד - Unique Freecell
12/01/2007
פריסל מיוחד - Unique Freecell
משחקים: 36738
2 כוכבים

פריסל מגניב וצבעוני

Freecell Game - פריסל
26/08/2007
Freecell Game - פריסל
משחקים: 228820
2 כוכבים

גירסת פלאש של משחק הקלפים המוכר, הממכר והותיק - Freecell. פריסל הוא משחק המזכיר..  משחקי פריסל משתייכים למשפחת משחקי סוליטר, אלו הם משחקי קלפים אשר המשותף לכולם הוא שבכולם מדובר במשחק קלפים לשחקן יחיד. משחקי פריסל כמובן היו קיימים בעולם עוד הרבה לפני המצאת המחשב, שחקני פריסל רבים היו משחקים את המשחק באמצעות חפיסת קלפים מסורתית, אך ללא ספק משחקי פריסל חדרו לתודעה והפכו להיות פופולאריים יותר ויותר עם המצאת המחשב ועם הכנסתו של הפריסל כמשחק מובנה בתוך מערכת ההפעלה של החלונות (לאחר הכנסת משחק הסוליטר שהיה הראשון להיות מוטמע במערכת "חלונות").

  משחקי פריסל מושתתים על רעיון מאוד פשוט. המשחק מתנהל באמצעות חבילת קלפים מסורתית אחת (54 קלפים) ללא ג'וקרים המוצאים מהחבילה טרם המשחק. על לוח המשחק מחולקות 8 ערימות קלפים בשמונה עמדות נפרדות, כאשר רק הקלף התחתון בכל עמדה "חופשי". פרט לשמונה העמדות ישנם 4 תאים חופשיים ועוד 4 תאי יסוד (מופיעים בחלקו העליון של המסך). מטרת המשחק הסופית היא להעביר את כל הקלפים על פי הסדר אל ארבעת תאי היסוד כאשר כל תא מייצג צורה אחת (יהלום, תלתן, עלה ולב) וכל זאת באמצעות ארבעת התאים הריקים.

  להבדיל מהסוליטר הקלאסי משחק הפריסל אינו מושתת על מזל, אך לא כל המשחקים בו פתירים, כלומר המתמודד יכול להגיע למצב בו סידור הקלפים שניתן לו אינו פתיר ולכן הפסיד את המשחק מאחר ו"נתקע" ללא יכולת להמשיך את סידור הקלפים בדרך לניצחון.

  משחקי פריסל מפתחים את החשיבה בצורה ניכרת, היכולת לצפות את המהלכים התכנוניים שיביאו לסידור כל קלפי הלוח דורשים מאמץ חשיבתי ניכר ומכאן שמשחק הסוליטר חינוכי מאוד ומפתח את יכולותיו החשיבתיות של השחקן.

  בגיימבו משחקים מגוון משחקי פריסל לשעות רבות של בילוי והנאה!

  עוד בנושא משחקי פריסל

  כניסה לגיימבו עם הפייסבוק שלי

  הצטרפו אלינו לפייסבוק